Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Podněcování útočné války § 407 trestní zákoník. Bez medií nelze rozpoutat válku!

20.5.2016 - Iniciativa Ne základnám

Kdo tvoří skupinu vítačů spokojenou a ztotožněnou s dočasným, nejlépe neomezeným pobytem cizích vojenských sil na území ČR, podporovanou vládou, která ji svým usnesením bere na vědomí?

Budou hnáni k zodpovědnosti, nebo tisíce obětí bude opět normálním jevem? Kdy se poučí ze scénáře Irák?

§ 407

 Podněcování útočné války

1) Kdo veřejně podněcuje k útočné válce, na které se má podílet Česká republika, takovou válku propaguje nebo válečnou propagandu jinak podporuje, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až  na pět let. 

2) Odnětím svobody na dvě léta až 10 let bude pachatel potrestán,

b)  spáchá-li čin uvedený tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo obdobně účinným způsobem.

 iDNES.cz

Českem projede devět kolon kavalerie USA. K vidění budou ve Vyškově
19. května 2016  11:31

Českou republikou bude 27. až 30. května projíždět obrněná technika 2. jízdního pluku americké armády. Vojáci se vypraví na cvičení Saber Strike v Pobaltí. Kvůli plynulosti dopravy se 225 vozidel rozdělí na devět kolon. V kasárnách ve Vyškově se plánuje statická ukázka pro veřejnost.

O chystaném průjezdu kolony informoval už v dubnu ministr obrany Martin Stropnický (více zde). Generální štáb nyní upřesnil, jak bude přesun vypadat.

Američtí vojáci ze 2. jízdního pluku, sídlícího v bavorském Vilsecku, projedou Českou republikou ve dnech 27. až 30. května. Budou mířit na cvičení Saber Strike v Pobaltí.

Právě trojlístek pobaltských států se cítí ohrožený Moskvou poté, co Rusové obsadili ukrajinský Krym a nasadili vojáky v bojích v Donbasu. Stejně jako na Krymu a na východě Ukrajiny i v Pobaltí žijí ruské menšiny.

„Tímto cvičením NATO reaguje na vývoj bezpečnostního prostředí ve světě a prezentuje soudržnost a připravenost členských zemí ke kolektivní obraně. Také proto proběhne během přesunu společný výcvik českých a amerických vojáků,“ říká ministr obrany Martin Stropnický.

Pobaltí platí za nejobtížněji hájitelnou část NATO. Simulace think-tanku Rand ukázala, že neposílenou obranu Pobaltí by teoreticky ruské síly dokázaly smést za 60 hodin (více o studii čtěte zde). Byl by to ovšem vojenský útok na členskou zemi NATO ze strany Ruska, tedy bezprecedentní krok.

Američtí vojáci do České republiky vjedou 27. května, po dálnici D5 dorazí na Pražský okruh a následně do kasáren v Praze-Ruzyni, kde přenocují. Následujícího dne odjedou po D1 do Vyškova. a Přáslavic, kde budou ubytováni další dvě noci.

„Ve zdejších prostorech se bude konat společný výcvik s českými vojáky zaměřený na střeleckou přípravu, vojenské lezení a řízení vozidel. V pondělí 30. května bude kolona pokračovat po D1 a na hraničním přechodu Bohumín opustí Českou republiku,“ uvedl generální štáb.

Náčelník generálního štábu Josef Bečvář poznamenal, že se přesun týká zhruba pěti set vojáků a 225 kusů vojenské techniky. „Vzhledem k počtu osob a vozidel a pro zachování bezpečnosti i plynulosti provozu na pozemních komunikacích bude kolona rozdělena do devíti částí,“ dodal Bečvář. Rozestupy mezi kolonami jsou v plánu půlhodinové.

Průjezd kolon budou zajišťovat příslušníci Vojenské policie a Policie ČR. Mezi Prahou a Vyškovem budou do sestavy americké jednotky začleněna i vozidla Iveco ze 74. lehkého motorizovaného praporu z Bučovic.

V neděli 29. května je od 14 do 17 hodin v plánu den otevřených dveří se statickou ukázkou techniky ve vyškovských kasárnách.

Zejména před prvním průjezdem amerických „dragounů“ Českou republikou se z internetových diskusí a ohlášených protestů zdálo, že se proti akci chystá masivní odpor. Nakonec ale bylo lidí zvědavých na Američany a fanoušků vojenské techniky mnohem více než odpůrců. Akce lídra protestů exsenátora Jiřího Vyvadila, rozklížili vtipálci (více zde), takže samozvaný „velitel“ dorazil protestovat prakticky sám.

Autor:

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/prujezd-americkych-vojaku-ceskem-dql-/domaci.aspx?c=A160519_104553_domaci_jw

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press