Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Podpora demonstrace ze Spojených států

17.11.2008
Iniciativa Ne základnám s potěšením oznamuje, že u příležitosti konání demonstrace 17. listopadu, od 17h na Národní třídě, obdržela dopis od lidskoprávních a mírových aktivistů ze Spojených států. Dopis byl zaslán premiéru Mirku Topolánkovi, ministru zahraničních věcí Karlu Schwarzenbergovi, ministryni obrany Vlastě Parkanové a vicepremiérovi pro evropské záležitosti Alexandru Vondrovi.

V dopise se mimo jiné píše: "My ve Spojených státech víme, že datum 17. listopadu má pro bývalé Československo velký význam: je to výročí dne, kdy se lidé shromáždili a požadovali demokracii a stažení sovětských vojsk ze svého území. Dnes, o devatenáct let později, jsou Češi opět postaveni před možnost, že na jejich území znovu budou cizí vojáci – nikoliv jako invaze za pomoci tanků, ale stejně jako předtím proti vůli většiny obyvatel."

Jana Glivická, tisková mluvčí Iniciativy Ne základnám, k dopisu dodává: "Je důležité, že můžeme jasně ukázat, že máme podporu našich požadavků přímo od amerických občanů, kteří chápou naše důvody, proč jsme proti. Je to ukázka naší dlouhodobé mezinárodní práce. Na tomto dopise je zvláště cenné to, že jej podepsala řada významných a celosvětově uznávaných osobností, jako je profesor Noam Chomsky či historik Howard Zinn."

Plné znění dopisu, stejně jako tiskovou zprávu k jeho odeslání zasíláme jako přílohu naší tiskové zprávy.


Tiskoví mluvčí:
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: jan.majicek@gmail.com
Jana Glivická, tel. 721 829 641, email: glivicka@seznam.cz  

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press