Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Iniciativa Ne základnám - PF 2009

31.12.2008 - Iniciativa Ne základnám
Vážení přátelé,

s koncem roku chceme poděkovat Vám všem, kteří jste se účastnili akcí Iniciativy Ne základnám, sledovali naše webové stránky, finančně přispívali, oslovovali své zastupitele, mluvili s lidmi ve svém okolí a drželi palce nám všem, kteří si nepřejeme v Brdech žádnou "velkou bílou kouli," pokud nebude sněhová.

Děkujeme za Vaše emaily, ve kterých posíláte nápady, jak také bojovat proti radaru, zajímavé informace a dodáváte chuť pokračovat v tom všem dál.

Všichni, kteří jsou aktivní v Iniciativě, se shodnou na tom, že jim toho za uplynulý rok dala hodně. Naučili jsme se, jak se bránit nočnímu útoku kostkami eidamu na Václavském náměstí, přežili jsme atentát kbelíkem studené vody u Karlova náměstí, vyzkoušeli si v praxi, jak přečkat noc u petičního stánku, nacvičili bleskový průnik brdským lesem až k slavné kótě 718, drželi se společně za ruce s více než stovkami spoluobčanů (a opravdu to byla síla), vysvětlili ochrance v parlamentu, že sledovat jednání můžeme buď v tričkách Ne základnám nebo také bez triček, projeli se na kole z německého Ulmu až do Rožmitálu, zaplnili Národní třídu, snědli společně bůhví kolik kilogramů rýže v různých čínských restauracích, vypili ještě víc litrů čaje, kofoly, piva a kávy v českých restauracích a hospodách, poznali mnoho skvělých lidí, na které bychom jinak nikdy nenarazili, se spoustou z nich se spřátelili a společně získali pocit, že stojí za to usilovat o změnu.

Pokud Vás mrzí, že jste o tohle všechno přišli, ozvěte se nám a přidejte se k Iniciativě. Ať už jste odkudkoli, nemáte třeba žádné zkušenosti a můžete obětovat jen pár hodin měsíčně – samotné Vás v tom nenecháme, stačí jen jedno novoroční předsevzetí.

Přejeme do nového roku hodně zdraví, štěstí a pohody Vám i všem okolo, ať už jsou pro či proti radaru. Nám všem, co jsme proti, přejeme navíc ještě jednu věc. Aby rok 2009 byl mimo jiné rokem, kdy se rozhodne, že v České republice nebude umístěn žádný prvek systému Národní raketové "obrany" USA.

Vaše,
Iniciativa Ne základnám  

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press