Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Ne základnám se rozloučila s velvyslancem USA

21.1.2009 - Iniciativa Ne základnám

Přinášíme fotky z happeningu konaném v úterý 20.1. před ambasádou Spojených států v Praze. Aktivisté a sympatizanti Iniciativy se přišli rozloučit s odcházejícím americkým velvyslancem Richardem Graberem. Ten ve svém úřadě vehementně bojoval za prosazení plánovaného radaru v Brdech.

Graberův odlet zpět do USA jsme oslavili jako symbol definitivního konce zdiskreditované Bushovy administrativy, jejíž prodlouženou rukou byl i pan ambasador.

Naopak vítáme nově nastupujícího prezidenta Obamu, s nímž jsou celosvětově spojeny velké naděje. I my bychom si přáli, aby byl skutečnou změnou a tedy opakem dosavadní americké politiky. Oceňujeme proto jeho úmysl přehodnotit plánovanou výstavbu radaru a antiraket ve střední Evropě. Doufáme, že ve Washingtonu tento zbytečný, nebezpečný a kontraproduktivní zbraňový systém odmítnou nakonec sami, když toho není schopna servilní česká vláda.

Akce se podle očekávání zúčastnili i vzácní hosté – Condoleezza Riceová, Vlasta Parkanová a Alexandr Vondra (viz druhé foto) – takže došlo i na pohoštění, šampaňské a tanec při hudbě (foto čtyři), jakož i kontakt s pracovníkem ambasády, jemuž byly s díkem vráceny obě smlouvy o radaru, v červených deskách uložené.
« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press