Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Zjevení na sjezdu ČSSD

15.2.2009

V sobotu 14.2. se konal první den 35. sjezdu ČSSD, na kterém vystoupil i americký generál a bývalý šéf armádních sil NATO v Evropě Wesley Clark. Ve svém projevu poděkoval občanům České republiky za přijetí protiraketové obrany. To panu generálovi nikdo neřekl, jaké jsou dlouhodobé názory většiny Čechů na radarovou základnu USA? Věděl, jaké stanovisko zaujímá k problematice radaru strana, na jejíž sjezd přišel?

Z dlouhodobých průzkumů, které pořádá Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) vyplývá, že 60 – 65% obyvatel České republiky je trvale proti radaru a zhruba 70 – 72% chce referendum k této otázce. To potvrzuje i poslední výzkum CVVM z 11.2., ve kterém se proti výstavbě radarové základny USA postavilo 65% obyvatel a referendum podpořilo 72% obyvatel.

Stejně tak usnesení předchozího sjezdu ČSSD hovoří o odmítnutí projektu protiraketové obrany USA v podobě její základny na českém území.

Je proto otázkou, proč sociální demokraté zvou na svůj sjezd člověka, který je zastáncem tohoto projektu a navíc patří do tzv. jestřábího křídla v Demokratické straně? Dobré vztahy s USA mohl sjezd ukázat pozváním jiných představitelů Demokratické strany Spojených států.

Nesmíme se nechat ukolébat vyjádřeními, že radar je postupně odsouván do pozadí. Otázka radarové základny se bude rozhodovat v českém parlamentu
a zde bude velice záležet na postoji ČSSD. Dokud nebudou smlouvy zamítnuty, není tato kapitola české politiky uzavřena.   


Tiskoví mluvčí:
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: jan.majicek@gmail.com
Jana Glivická, tel. 721 829 641, email: glivicka@seznam.cz

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press