Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Přehodnotit raketovou obranu v Evropě

24.2.2009 - Daryl G. Kimball, Arms Control Today

Přinášíme přeložené výňatky z komentáře Daryl G. Kimballa, bezpečnostního experta a výkonného ředitele Arms Control Association, uznávané americké organizace zabývající se kontrolou zbrojení a vydávající odborný magazín Arms Control Today. 


                                         •          •          •


Během týdnů po vstupu do úřadu bude příští americký prezident stát před spoustou klíčových voleb. Jednou z nejdůležitějších bude zda instalovat nevyzkoušenou raketovou obranu ve východní Evropě k vypořádání se s íránskou raketovou hrozbou, která neexistuje.

Toto rozhodnutí by mělo být jednoduché. Rozmísťování by mělo být odloženo, než se systém prokáže efektivním v realistických testech, bude mít podporu spojenců a nová dohoda s Ruskem vymezí rozsah a schopnosti strategickcýh raketových obran.

(…)

Lhostejno kdo vstoupí do Bílého domu, změna kursu v politice evropské části raketové obrany je na místě. Pokud to ještě není jasné, příští prezident brzy pochopí, že důvody uváděné pro tento systém prostě neobstojí.

(…)

Po desetiletích útrat, ambiciózních harmonogramů a zveličovaných varováních o hrozbách, je nejvyšší čas vrátit rozum do politiky raketové obrany odložením rozmístění nového antiraketového místa na ruské hranici, které je zbytečné a nerozumné.

(...)


Celý článek: Kimball, Daryl G. Rethink European Missile Defense. Arms Control Today, July/August 2008« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press