Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Mluvčí Iniciativy Ne základnám na ČT 24

16.4.2009 - Jan Májíček, ČT 24

U příležitosti návštěvy amerického prezidenta Baracka Obamy v Praze 5. dubna 2009 vystoupil v televizi ČT 24
i mluvčí Iniciativy Ne základnám Jan Májíček:"Tak předně je třeba říci, že kapacity, které má Severní Korea nebo Írán, pokud jsou nějaké, tak jsou naprosto mizivé ve srovnání s tím, co mají Spojené státy k dispozici. To znamená, že bát se toho, že by Severní Korea nebo Írán zaútočil na Spojené státy nebo na Evropu je podle mě nereálné.

A myslím si, že ta cesta, pokud chceme řešit tuto problematiku, není, že budeme budovat nějaké zbrojní systémy, které jsou za prvé neúčinné a za druhé jsou to argumenty pro to, aby další mocnosti zvyšovaly svůj zbrojní arzenál.

Ten krok, o kterém jste mluvil, to znamená krok Baracka Obamy, který by rád snížil počet jaderných zbraní ve světě je určitě pozitivní a je třeba ho podpořit."

(...)

"Dnes se od tří hodin na Václavském náměstí uskuteční demonstrace Iniciativy Ne základnám podle plánu. Ta demonstrace samotná zakázána není, to znamená, že všichni občané, kteří se budou chtít zúčastnit tohoto protestu, mohou. Zakázán je jen pochod.

Bohužel magistrát, přestože jsme se s ním snažili jednat, tak všechny naše návrhy ignoroval a pochod zamítnul. Zamítnul ho na základě důvodů, které my považujeme za příliš silné, příliš razantní, neboť argumentoval omezením dopravy a to je důvod, který už například Nejvyšší správní soud v Brně několikrát zrušil jako nedostatečný pro zakázání nějakého pochodu. Navíc pokud se podíváme na bezpečnostní opatření, která probíhají v Praze, ty daleko hlouběji a citelněji zasáhla dopravu a možnost zásobování a pohybu než by ji omezil náš pochod."  


Zdroj: Pořad „Obama v Praze“, ČT 24, 5.4.2009, od 08:00, čas 01:18

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press