Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Protestní shromáždění ,,Opět o nás bez nás?“ v Plzni

4.3.2007 - NE základnám
V úterý 6.3.2007 v 9.00h proběhne u příležitosti veřejného zasedání krajského zastupitelstva před budovou Krajského úřadu v Plzni, Škroupova 18, protestní shromáždění ,,Opět o nás bez nás?“. Toto shromáždění pořádá plzeňská skupina iniciativy Ne základnám jako reakci na usnesení Rady Plzeňského kraje ze dne 23.01., kde se mimo jiné praví, že Rada:

,,I. Bere na vědomí oficiální informaci velvyslance USA a Ministerstva zahraničních věcí ČR o záměru umístit americkou protiraketovou obrannou stanici na území ČR v oblasti vojenského území Brdy

II. Souhlasí se zapojením ČR do systému protiraketové obrany v rámci Euroamerické aliance.“

Domníváme se, že tento postoj jen potvrzuje naše obavy, že veřejnost je obcházena. V tak důležitém rozhodnutí to považujeme za zcela skandální chování volených zástupců. Jak ukazuje výše citovaný zápis, existuje dokonce snaha o celé věci rozhodnout a občanů se na jejich názor neptat.

Stejně tak se i domníváme, že neexistují opravdové důvody, proč radarovou základnu na území ČR vybudovat. Požadujeme, aby o tak zásadní věci rozhodli občané po otevřené a veřejné debatě v celostátním referendu.

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press