Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Chceme nové volby, protože demise vlády nestačí

18.10.2011 - Iniciativa Ne základnám

Inicativy  přišly do poslanecké sněmovny na petiční slyšení  ,, Chceme nové volby, protože demise vlády nic neřeší" a požadovaly odstoupení ministrů. Poslankyně paní Kohoutová z ODS neunesla vyzývání k odstoupení ministrů bez jejich přítomnosti. Slyšení bylo přerušeno s přijatým usnesením petičního výboru poslanecké sněmovny. Pokračování slyšení bude za účasti všech členů vlády. Není pochyb, že ministři za sebe nastrčí svého podřízeného, aby tím podtrhli vlastní nekompetentnost.  Uvidíme, necháme se překvapit.

Úvodní slovo zmocněnkyně petičního výboru:     

Dobrý den,

dovolte mi s pár úvodních slov k projednávané petici. Tato petice vznikla z podnětu občanů u našich petičních stánků. Chtěli totiž podepsat Něco proti vládě. Vyjadřovali tím svoji nezměrnou nespokojenost a názor "tato vláda, je vládou proti lidem " , této vlády se musíme zbavit, chceme nové volby.

Spojenectví práce a solidarity s parlamentními, neparlamentními politickými stranami a s občanskými iniciativami již jen učesalo požadavek občanů, voličů do podoby petice: "Chceme nové volby, protože demise vlády nic neřeší".V dnešním slyšení se vynasnažíme ze všech sil tlumočit jednotlivým členům Nečasovy vlády poněkud slušnějšími slovy to, co slyšíme od lidí na ulicích.  

Dejme v dnešní diskuzi přednost iniciativám.

Nestojí za nimi žádná politická strana, vše činí dobrovolně, na úkor svých rodin, s rizikem možné ztráty zaměstnání za to, že nejsou lhostejní, nejsou ovčany, chápou i svojí odpovědnost za stav společnosti. V následujících volbách chceme vlastní kampaní iniciativ a hnutí  doporučit veřejnosti - koho nevolit.

Budeme od všech kandidátů  počínaje současnou opozicí a konče nově vzniklými politickými uskupeními požadovat podepsání dohody, že zákony namířené proti lidem zruší.

Za stav dnešní společnosti, problémů státu, nesou odpovědnost všechny politické strany, které kdy byly ve vládách. Premiéři a ministři by měli být hmotně odpovědní za škody, které svým rozhodováním státu způsobili.

Dovolím si opakovat z minulého slyšení ( k petici ČSSD): Ještě se snažíme využívat možných demokratických prostředků. Na ulících uslyšíte slova jako defenestrace a to vybírám z těch citovatelnějších. Co ještě občané můžou dělat? Mají snad začít politiky fackovat po vzoru pana Kalouska?

Děkuji místopředsedkyni petičního výboru poslanecké sněmovny paní Orgoníkové za možnost pronést několik úvodních slov

za iniciativy

Alternativa zdola, Iniciativa za společenskou změnu, Akční spolek nezaměstnaných, Křesťané za spravedlivý hospodářský řád, Pozitivní svět, Hnutí za přímou demokracii, Opona, New World Order Opposition, Ne základnám, Iniciativa za demisi vlády , Spojenectví práce a solidarity, Sdružení zastánců dětských práv v ČR,  

  Eva Novotná


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press