Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Ne vatikánským základnám

14.7.2012 - Novotný Václav

Není to poprvé, co se malá skupina občanů a co čert nechtěl, poslanců, postavila proti 80% národa. Většina lidí říká, předložený zákon o tzv,, církevních restitucích " - přesněji tunelu, je špatný. Demokracie má být o tom, že rozhoduje většina, přičemž se dbá na to, aby nebyla páchána újma na menšině. Jaký mandát má vlastně skupina poslanců, vlastnící 105 hlasů? Zatupuje většinu? To těžko. Muselo by se vymazat minimálně 70% populace.

Citovat zde Ústavu a složený poslanecký slib nemá smysl. Ostatně, řada poslanců operuje jen se slovy ,, dle svého vědomí a svědomí". Slova o ,, nejlepším" ( vědomí a svědomí ) a nedej Bože, o ,, v zájmu všeho lidu", poslanec 101 až 117 skromně zamlčuje.

Je fascinující, jak poslanec sám sebe dokáže přesvědčit o správnosti svého jednání. Zájem všeho lidu dokáže nahradit zájmem pro úzkou stranickou skupinu k níž s ,, vědomím a svědomím" přidává jinou potřebnou skupinu, přičemž mu na barvě či znaku této skupiny nezáleží. Tato skupina skupiny, mávajíc poslaneckým mandátem, který ve smyslu myšlenky Ústavy vlastně nemá, je konstruktérem zákona o tzv. ,,církevních restitucí" - přesněji tunelu v zájmu svých stranických aparátů -skupina skupiny. Konstrukci prosazuje, realizuje za každou cenu, aniž by byla schopna odhadnout důsledky, které sebou tato konstrukce - zákon o tzv. ,, církevních restitucích" - přesněji tunelu v budoucnu ponese. Obrazně, tato skupina skupiny žene 80% občanů na most, jehož konstrukci vytvořila a to i přes varování jiných konstruktérů, že konstrukce je špatná a s velikou pravděpodobností hrozí její zřícení, v nejlepším případě částečného. Je mandát s poslaneckou imunitou mandátem nad životy jiných?. Špatný zákon z rukou zákonodárců může být rozsudkem smrti pro ty, co mandát nemají, nemají nic, jen práci za minimální mzdu. Je to 14 dní, co se oběsil člověk, který neměl jiné řešení. Kdo ponese odpovědnost za zničené, zmařené životy občanů z polozříceného, či zříceného mostu?


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press