Prezident Beneš jako neozločinec?!
Pokud jde o odsun sudetských Němců, kandidát na českého prezidenta, K. Schwarzenberg zastává tento názor: „Vždy jsem říkal, že to, co jsme v roce 1945 spáchali, by dneska bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv a asi by se tehdejší vláda včetně prezidenta Beneše ocitla v Haagu.“
Tento názor podporuje např. i šéfredaktor serveru Britské listy, Jan Čulík, ve svém článku s titulkem „Beneš by ale z dnešního hlediska byl skutečně odsouzen jako válečný zločinec“, kde dává za pravdu Schwarzenbergově tvrzení, že poválečný odsun Němců byl založen na nepřípustném principu kolektivní viny.
Pan Čulík sice připouští, že odsun Sudeťáků posvětili mj. američtí prezidenti Truman (i Roosevelt) a britští premiéři Churchill (i Attlee), a dále uznává, že podobné odsuny včetně nejrůznějších excesů se děly i v ostatních zemích sousedících s Německem. Nijak však nereflektuje poválečnou situaci ani tehdejší či budoucí rizika.
Následující článek uveřejněn s laskavým svolením pana Františka Stočese, z jeho blogu:
Na počátku devadesátých let, v době balkánského konfliktu jsem jel eskalátorem pražské podzemky a četl si v novinách o tamějších zvěrstvech.
Za mnou stojící muž se dal do řeči: "Pane, to je strašné co se v té Jugoslávii děje, že. Za to mohou Němci!"
Zeptal jsem se odkud to ví, ale muž pokračoval v samomluvě: "Pane, já jsem Němce střílel!"
"Vy jste byl v zahraničním odboji? Nebo u partyzánů", zajímal jsem se.
Jeho odpověď mě šokovala: "Ne, pane, já jsem je střílel po válce!"...
"Vy jste střílel do bezbranných lidí?! No to bylo hrdinství," pronesl jsem co nejjízlivěji.
Muž mě ohromil znovu: "Pane, mně to bylo jedno. Oni mi před očima zastřelili otce a bratra. Kdybych mohl, střílel bych je dál..."
Otočil jsem se. Ten starý pán měl vyhaslé oči a slzel... Bylo to 50 let po konci 2. světové války...
Co mohl Beneš v té době asi dělat? Měl tohoto nadosmrti traumatizovaného člověka nádavkem pověsit? Zavřít do vězení? Do blázince? Nebo mu udělit milost?
Sudetští Němci byli navíc v postavení těžkých zločinců a psanců: Dopustili se vlastizrady, tzn. hrdelního trestu (za který byli bez milosti popraveni manželé Rosenbergovi) a navíc spoluzodpovídali za smrt statisíců Čechů, jejichž smrt oplakávaly další statisíce blízkých. K tomu nutno přičíst statisíce Čechů, vyhnaných ze Sudet na základě Norimberských zákonů v roce 1938 i poválečné řádění teroristů z Wehrwolfu.
Co vlastně mohl Beneš dělat? Co by mu neohumanista a generál po bitvě Schwarzenberg asi poradil. Měl snad Beneš soudit každého z těch statisíců provinilců individuálně? Postavit pro oba tábory v Československu koncentráky? Dělat, že se nic nestalo?
Beneš bez milosti potrestal české kolaboranty, ale fakticky udělil milost zločinným i vlastizrádným sudetským Němcům a rovněž traumatizovaným českým mstitelům. Sudetští Němci však zde zůstat nemohli, už kvůli vlastní bezpečnosti a kvůli tehdejším i budoucím rizikům!
Existovalo snad moudřejší a humánnější řešení?
Pokud jde o skutečné trestání nynějších válečných zločinců, jak to předpokládá titulek, pak dnes jsou váleční zločinci stíháni značně selektivně a soud v Haagu, je fakticky natoidním soudem, který válečné zločiny, spáchané politiky členských či spřátelených (Chorvatsko, Kosovo, apod.) zemí NATO trestuhodně ignoruje (bráno z hlediska civilizačních a humanistických aspektů).
Jak je možné, že již dávno nejsou v Haagu za mřížemi váleční zločinci G. Bush a T. Blair? Ony opravdu neexistují žádné důkazy? Tribunál v Malajsii, zabývající se válečnými zločiny přináší zdrcující kritiku mezinárodních právních institucí zabývajících se válečnými zločiny.
Pan Schwarzenberg sice roní krokodýlí slzy nad sudetskými Němci, odsunutými před téměř 70 lety, ale nedávné statisíce mrtvých iráckých civilistů a miliony iráckých uprchlíků ho nedojímají ani náhodou, natož aby volal po potrestání viníků.
Pokleslé západní elity i civilizaci tak suplují např. v Kuala Lumpuru...
Zde po dvou letech vyšetřování, prováděném tamní komisí pro válečné zločiny (KLWCC), dospěl soudní tribunál zabývající se válečnými zločiny (KLWCT) a složený s pěti soudců se soudní a akademickou kvalifikací k jednomyslnému výroku, který shledal George W. Bushe a Tony Blaira vinnými ze zločinů proti míru, ze zločinů proti lidskosti a ze zločimů genocidy, jako důsledku jejich role ve válce proti Iráku.
KLWCT zprávu o shledání obou obžalovaných vinnými zaslal Mezinárodnímu soudnímu tribunálu v Haagu a oba obžalované zanesl do rejstříku válečných zločinců spravovaném KLWCT.. (Viz Kuala Lumpur tribunal: Bush and Blair guilty )
Co vy na to, pánové Čulíku a Schwarzenbergu? Skončí George W. Bush a Tony Blair za mřížemi? Asi těžko, že. V zájmu této hnijící a dosti prohnilé civilizace.
Zdroj: blog iDNES s dovolením pana Františka Stočese
« zpět