Hlavní zbraní v boji proti nacismu v jeho ranných etapách je pravda
Iniciativa Ne základnám byla požádána Mf Dnes o rozhovor formou odpovědi na zaslané otázky. V dneším čísle MF Dnes rozhovor nevyšel a nemohl tak demokraticky vyvážit článek ,, Nemají právo napadat průjezd sil NATO". Varující větou v tomto článku je nový výklad historie XX.století.
Co Iniciativa Ne základnám odpověděla redaktoru Mf Dnes panu Martinu Bibenovi:
1.Proč vaší organizaci průjezd amerického konvoje vadí?
Každý myslící člověk i některý novinář při pohledu na mapu ČR může dojít k závěru, že 320 km a při delší trase 550 km, projede obrněný transportér za 6 hodin, nejdéle za 10 hodin. Každý novinář si může najít informaci, že obrněný transportér Stryker bez problémů jede po silnici rychlostí 100km/h. Jeho dojezd je 531 km. Organizačně jednoduší by bylo použít železnici.Takže, žádný průjezd, ale demonstrace síly. Válečná propaganda se vším všudy, vyhlášena ministrem války k rozpoutání občanských a jiných nepokojů Martinem Stropnickým. Mezinárodní pakt o občanských a politických právech ( 16.prosinec 1966 ) v článku 20. říká, ,, jakákoliv válečná propaganda je zákonem zakázána.“.
2. Pokud ho nepovažujete za průjezd, co to podle Vás je?
Iniciativa Ne základnám vznikla v roce 2006 a její název jednoznačně sděluje její poslání. Nikdy žádná cizí vojenská základna na území ČR. Žádný dočasný pobyt. 4 dny americké armády na území ČR jsou pobytem a pan Stropnický může do sdělovacích prostředků vykládat své pohádky. Myslící lidé mu těžko uvěří. Je to provokace.
A to co se děje v součastnosti ve společnosti to potvrzuje. Odvolávat se na bratrství, solidaritu, příslušnost k paktu, který mu nic takového neukládá, to je opravdu pro malé děti.Kromě jiného se to dostává do kolize s Ústavou ČR, zákonem č.310/1999 Sb. o pobytu ozbrojených sil jiných států na území České republiky.
3.Vadí Vám jakýkoli pobyt jakéhokoli cizího vojska v zemi nebo jste ochotni ho za určitých podmínek a ve vyhrocené siítuaci (např. nebezpečí napadení státu) tolerovat?
Takové okolnosti určuje zákon č. 222/1999 Sb. zajištění obrany České republiky a zákon 585/2004 Sb. O branné povinnosti a její zajišťování. Není co tolerovat. Pobyt jakékoliv cizí vojenské armády na území ČR nemá logiku a opodstatnění, pokud nemáme sloužit jako nárazníkové pásmo. Zamezit vzniku nárazníkového pásma lze přesně tím, že tu žádná cizí vojska nebudou.
4. Jste proti členství ČR v NATO?
O členství v NATO rozhodlo několik stovek lidí i proti slibu, ,,již nikdy nebudeme v žádném vojenském paktu“. Lidé byli opět oklamáni. Z dodatků alianční smlouvy jasně vyplývá, že se již nejedná o obranný pakt, ale útočný, který bez mandátu OSN zabíjí civilisty defakto po celém světě. Tato skutečnost evidentně uniká politickým strukturám i novinářům. Asi je logické, že být v takovém paktu je proti zdravému rozumu a elementární trošce morálních hodnot.
5. Kdo vaše hnutí financuje?
Nejsme hnutí, jsme iniciativa.
Aktvisté se skládají po stokorunách. (Už delší dobu nám vrtá
hlavou, kdo ovládá a platí novináře. Ona se totiž bez pomoci
medií nedá válka rozpoutat - např. Irák). Máme transparentní
účet.
6. Popíráte spojení s ruskými vlivovými silami, připadně ruskými financemi?
Otázka je urážlivá, nelogická a zavádějící. Vypovídá víc o tazateli, než o tom, kdo odpovídá. Iniciativa Ne základnám není napojena na žádné vlivové ruské skupiny. Pro analyzování situace nejen v České republice všestranně komunikuje s ostatními. Je to základ pro vytváření objektivního pohledu. Ve své činnosti vychází z 1. článku Charty OSN, 1. článku Washingtonské smlouvy a k jejich naplňování vyzývá i ostatní. Pokud máte nějaké poznatky o výše zmíněném spojení, podělte se o ně s námi. Není v našich silách lustrovat každého příchozího.
Neustále omílaný dotaz o financování vidíme jako snahu hledat prostor pro dehonestaci iniciativy, místo poznání, že v demokratickém státě má svoje místo, a pokud by opačné názory lidí a iniciativ neexistovaly (nejen k dočasnému pobytu americké armády v ČR), tak jsme zpátky v totalitě. Zastrašování, ubíjení lidí fobiemi, to je také cesta k totalitě a nejen k ní:
Temná historie XX. století nám dala několik lekcí:
- Přepisování historie – přímá cesta k nacismu
- Hledání „viníků“ – typický projev nacismu
- Když se nacismus dostane k moci v jedné zemi, mor se rozšíří po celém světě
- Nacismus nelze ignorovat, s nacismem je možné jen bojovat
- Hlavní zbraní v boji proti nacismu v jeho ranných etapách je pravda
« zpět