Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Nové sídlo NATO! Proč? Co nás to stálo? K čemu je zapotřebí?

22.4.2017 - Iniciativa Ne základnám
Neposkytování informací včas, odmítání veřejné debaty, to nejsou znaky demokracie a svobody.
Naše media se o nového centra vedení válečných konfliktů nezmiňuje, nezmiňuje se o jeho slavnostním otevření u příležitosti summitu NATO květen 2017.
Mnozí si nejsou schopni připustit fakt, že žijeme ve lži, kdy z důvodu vlastního prospěchu, udržení si moci, pravda zamlčována.
Přesto se každý z nás může vrátit  k faktům, událostem před  27 lety. Každý z nás, kdo se nestal fanatikem jakéhokoliv přesvědčení, může posoudit,
zda žijeme v lepším, bezpečnějším, mírovém světě.
Kdo za to může?
Pravidlo propagandy je najít nepřítele a odvádět pozornost od skutečných viníků, faktů dokazující kdo a proč.
Kde byl začátek?
Bombardování Jugoslávie 1999, nenalezené zbraně hromadného ničení v Iráku. Mnoho z nás nad tím mávne rukou, jenže to stálo životy miliónu nevinných civilních obyvatel.
Pořád se nás to netýká? Tak je zapotřebí si představit vybombardovanou Prahu s milionem civilních obětí, našich příbuzných, našich nejbližších za předpokladu, že přežijeme.
Fotografií vybombardovaných měst z 2. světové války i ze současnosti, by měly každého upozornit na možnost takové reality.
O své budoucnosti, o budoucnosti našich blízkých, občanů ČR rozhoduje každý z nás. Neseme za to zodpovědnost a myslet si, že to tak není, je omylem a případné výkřiky po katastrofě, co jsme do dopustili, je zoufalstvím nad vlastním postojem.
Jakou budoucnost jsme zafinancovali v podobě nového sídla NATO, co nás to stálo, co nás to stát bude. Kolik stojí provoz takového komplexu budov. Je to stále o nás bez nás, proti našim zájmům a potřebám.
Přitom máme možnost to změnit. Nevolit ty, kteří bez nutnosti se nás zeptat, takové, a nebojme se to nazvat pravým jménem, válečné projekty podporují.  
Kdy najdeme sílu a řekneme STOP. Jaký smysl bude mít křičet STOP, když už bude pozdě?
 
za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí 

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press