Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Kdo jménem České republiky jedná a za co je zodpovědný! Víte koho volit?

15.9.2022 - iniciativa NE základnám ČR, z.s.

Jak volit kandidáty, hnutí a politické strany - na základě čeho?
Pod slibem lepšího, klidného života, bez strachu, bez povinnosti zapojit se do zabíjení, bez povinnosti dodávat zbraně a munici k zabíjení?
Nebo zvolíme toho kandidáta, hnutí, politickou stranu, která nám předem avizuje, my podoříme vraždy, zabíjení, válku a lži!
Jak po svém zvolení  jednají jménem České republiky policické strany, hnutí, zvolené poslankyně, poslanci?
Z pohledu voliče, kterýn do urny nehodil svůj hlas pro podoru zabíjení, nemají ke svému jednání poslankyně a poslanci mandát, nemají právo používat - Česká republika souhlasí s dodávkou munice k zabíjení.

Hluboká pravda z úst lékaře vojenské nemocnice

*Soukromý názor MUDr. Romana Veselého k nedávné tragické události.*Události posledních dnů mne přiměly k napsání těchto řádků. Už to v těch novinách nemůžu jentak číst. Jako lékař vojenské nemocnice nutně přicházím v ambulanci osobně do kontaktu s vojáky odjíždějícími na zahraniční mise. Za ty roky jsem se ještě nikdy nesetkal s vojákem, který by se upřímně domníval, že přiváží obyvatelům např. Afghánistánu nebo Iráku demokracii. Proč o těchto věcech píší stále dokola zcela nezasvěcení novináři opak? No asi jde o nějakou placenou propagandu, jinak si to soudný člověk nemůže vysvětlit. Proč se nezeptají přímo těch
prostých vojáků? Proč se ptají výhradně pomýlených nevědomých a mnohdy vysloveně hloupých a neinformovaných politiků? Já se s těmi obyčejnými "pěšáky" občas do řeči dám. Ve světle posledních nešťastných opakovaných úmrtí našich bojovníků v Afghánistánu jsem se rozhodl o tom napsat.

Za ty roky mi postupně mnohokrát potvrdili to, co jsem si začal myslet už dávno - zahraniční mise prostěNIC neřeší...Uvedu příklady:Tak třeba: pilot vrtulníku v Afghánistánu o výcviku a úrovni Afghánců (jméno znám, aleneuvedu ho) - pane doktore, představte si, že máte za úkol naučit skupinu šimpanzů říditvrtulník...
Technik vrtulníku v Afghánistánu o výcviku Afghánců (jméno znám, ale neuvedu ho) - panedoktore, představte si, že když jsme odešli, nebyli Afghánci schopni se provádět technickou údržbu vrtulníků, proto se přestalo se létat...
Vojenský lékař od vojenské policie v Iráku (jméno znám, ale neuvedu ho) – vycvičíme vojenského policistu včetně základů čtení a psaní, no a v tom momentě jde o nejvzdělanějšího člověka v rodné vesnici... Po slavnostním vyřazení a nafasování vlastní zbraně následuje okamžité zběhnutí k těm, proti kterým jsme jej cvičili.
Voják-ženista, člen několika misí v Afghánistánu a Kosovu (jméno znám, ale neuvedu ho) - mnozí Američani jsou zbabělci, kolikrát nechali v ohni naše vojáky a sami se schovali do bezpečí, zvláště Hispánci, kteří chtějí jen přežít misi, mají totiž po návratu z mise slíbené občanství v USA. O nic jiného jim nejde.
Politolog: mocnosti - spojenci chtějí odejít, ale chtějí si zachovat tvář (a to je hlavní důvod, proč obyčejní vojáci umírají!) ABY SI POLITICI ZACHOVALI TVÁŘ, UMÍRAJÍ NEJEN NAŠI VOJÁCI. CHÁPETE TO?
To jsou ale hovada, ti politici, říkám si v duchu... Jednou mne to donutilo trochu studovat korán a alespoň orientačně si udělat jasno stran islámu, šíitů, sunnitů apod. Myslíte si, že někdo z těch politiků, včetně těch, co zastávají vysoké posty v Evropě, umí definovat islám a alespoň zběžně četli korán, nebo zná rozdíl mezi šíitským a sunnitským islámem, nebo ví, které státy jsou převážně sunnitské a které šíitské atd?
Jsem přesvědčen, že je jich jen několik málo. Jenže v médiích se nechávají slyšet hlavně ti, kteří znalosti mají pouze z doslechu, ale velmi „zasvěceně“ vedou komentáře o situacích v této oblasti.

Rovněž je smutné i to, že úplně stejně je na tom většina novinářů - to poznáte podle toho, že se ptají politiků tak naivně a nezasvěceně, že hned na začátku rozhovoru poznáte, že jejich články už nemá smysl číst dál, protože další otázky jsou zcela irelevantní. Korán přikazuje bránit své území proti vetřelcům, jinak vám prostě hrozí, že se nedostanete do ráje. Když vám tohle budou do hlavy vtloukat už od školky, tak to prostě tak budete brát bez velkého uvažování. Prostě je to tak, jako když nám od malička vtloukali do hlavy, že jsme ateisté. Jak se má někdo integrovat, když se opravdu bytostně bojí, že integrace bude znamenat věčné zatracení!? Korán přeci přikazuje, že tam, kde už někdy vládl islám, je území islámské. Muslimové jsou prostě povinni toto území získat zpět, ne se na takovém území integrovat. Oni jsou frustrováni naší životní úrovní, když jsme vlastně neznabozi, kteří si ji nezaslouží. Proto námi v té závisti bytostně pohrdají.

První Afghánci, kteří v Německu znásilňovali, se ani neskrývali před policií, vůbec nechápali, že znásilnění nemuslimky, je něco špatného! Nevěřící občané Evropy jsou pro ně nikdo, prostě nic. Na internetu se lze dočíst, které státy jsou sunnitské a které šíitské, nebo smíšené. Ale pro hrubou orientaci je třeba vědět, že wahábistickou Saudskou Arábii a další sunnitské země
obývá až 85% všech muslimů, zatímco z 98% šíitský Írán (obývaný hlavně Peršany, nikoliv Araby) spolu s ostatními šíity představuje jen cca 15% z celkového počtu cca 2-2,5 mld všech světových muslimů. Ale třeba v Libanonu žije krom muslimů až 30% křesťanů, z nichž někteří pěstují vinnou révu, produkují vynikající víno apod.

Kdo z novinářů a politiků ví a chápe, že v Sýrii byla před její destrukcí prakticky vymýcena negramotnost, děti dostávaly ve škole pomůcky zdarma, a když byla delší zima, dostávaly potřebné rodiny topnou naftu od státu také zdarma? Co např. právě Sýrii vývoz naší "demokracie" přinesl? Přeci nebudu sprostý, že... A ta syrská "opozice" se v podstatě rozpadla, ještě než se dala dohromady... a dohromady se nebyla schopna dát. Jen když přiteklo trochu peněz ze Západu, zahrála krátké divadýlko a zase se rozpadla (po nedohledatelném rozpuštění finanční injekce).

Kdo z novinářů a politiků ví a chápe, že v Afghánistánu žije více národností a společnost je rozkastovaná na Paštúny, kteří se cítí nadřazeni jiným, jako jsou třeba Uzbeci, Tádžikové, Turkmeni, Hazárové (vyznávající šíitský islám) apod. I kdybychom tam nebyli, mají tu hierarchii dost složitou a okamžitě po našem odchodu se do sebe pustí stejně jako po skončení někdejší sovětské okupace. Tak to prostě bude a nedá se tomu uniknout. Myslím, že toto povědomí má z novinářů jen hrstka. Chytří jsou však, jak se říká, jak rádio. Je naivní lež, že v Afghánistánu se bojuje za Prahu. Když si člověk uvědomí výše uvedené
souvislosti, musí dojít k závěru, že je třeba naše vojáky stáhnout. Tvář přeci už dávno USA a NATO v Afghánistánu ztratily.
Buďme tedy alespoň první, kteří najdou odvahu k odchodu, a buďme tak ostatním příkladem. Historie by tento krok jednou ocenila jako opravdové hrdinství.

Jaké hrdinství čeká na naše poslnkyně, poslance současné i budoucí:

Odstoupit od Washingtonské smlouvy :

Článku 13

Po dvaceti letech platnosti smlouvy může kterákoli smluvní strana odstoupit od smlouvy rok poté, co podá oznámení o odstoupení vládě Spojených států amerických, která vyrozumí vlády ostatních smluvních stran o každém oznámení o odstoupení.

Občané souhlas se vstupem do NATO nedali, Poslanecká sněmovna, poslanci k takovému jednání neměli mandát, v předvolebí kampani tento záměr nesdělili.

 

 

 

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press