Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Evropští a světoví starostové a organizace vyjádří solidaritu se starosty z Brd

19.10.2007

Tisková konference k mezinárodní konferenci v Brdech

Problém budování dalších vojenských základen v Evropě, je ze své podstaty problém mezinárodní. To je důvod, proč se 20. října sjedou do brdské obce Březnice starostové nejen z celé České republiky, ale také z celé Evropy.
Celému světu je jasné, že záměr USA rozšířit řadu vojenských základen v Evropě a postavit další vojenské základny USA v ČR a Polsku je krokem k dalšímu vyhrocování mezinárodního napětí a rozpoutání dalšího kola zbrojení a tedy i zvýšení jaderného nebezpečí.
Svoji účast už potvrdili představitelé světových organizací jako například: Dr Kate Hudson a Sophie Bolt (CND), Pol D'Huyvetter (Mayors for Peace  - 2020 Vision Campaign), Bruce Gagnon (Global Network Against Weapons & Nuclear Power in Space), Rafael della Rubia ("Mundo sin guerras"), Giorgio Schultze (mluvčí Humanistického Evropského fóra), Filip Ilkowski (Inicjatywa Stop wojnie) a mnoho dalších. Konferenci pozdraví také starosta Hirošimy Tadatoši Akiba a konference získala podporu starosty Londýna, Kena Livingstona. Celkem máme potvrzeno přes sto zahraničních delegátů z 15 zemí. Konference se zúčastní také delegace ČSSD z Plzeňského kraje.

Tisková konference se uskuteční v pátek 19.října, od 14.00h, v Galerii Mánes (zadní salonek), Masarykovo nábřeží 250.
Občerstvení zajištěno.

Iniciativa Ne základnám
Iniciativa Ne základnám vznikla v červenci 2006 a v současné době se jí účastní přes padesát organizací. Cílem iniciativy je nenásilnou formou bojovat proti umístění základny systému Národní raketové obrany Spojených států na území ČR. Iniciativa průběžně publikuje informace týkající se tohoto tématu na webových stránkách www.NeZakladnam.cz

Tiskoví mluvčí Iniciativy Ne základnám:
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: maja_konf@yahoo.co.uk
Ivona Novomestská. tel. 777 232 883 email: Ivona.N@email.cz
Ing. Jan Tamáš PhD., tel. 776 785 839, email: jan.tamas@humanisti.cz

Kampaň Evropa za mír
Kampaň Evropa za mír spojuje organizace a hnutí, které usilují o Evropu bez jaderných zbraní, Evropu, jejíž politika bude založena na nenásilí a míru. Kampaň Evropu za mír podporuje řada významných osobností, mezi nimi i Noam Chomsky, Michail Gorbačov, Tadatoši Akiba, Jan Keller a mnoho dalších, kteří si uvědomují, že v současném okamžiku je velmi důležité rozhodně zastavit další zbrojení a zamezit jaderné katastrofě.

Tisková mluvčí kampaně Evropa za mír
Dana Feminová
czech@europeforpeace.eu

Liga starostů:
Liga starostů vznikla jako reakce na pokračující snahy Vlády ČR o vybudování cizí vojenské základny v oblasti Brd. Vznik Ligy iniciovala řada místních referend, ve kterých se občané dotčených obcí vyjádřili drtivě proti radaru. Liga tak spojuje všechny ty, jež se řídí demokratickým rozhodnutím svých voličů.

Představitel Ligy starostů:
MVDr. Josef Řihák
info@starostoveprotiradaru.eu


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press