Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Tisíce lidí demonstrovaly v Praze za referendum a skutečnou demokracii

18.11.2007 - Ne základnám
Téměř šest tisíc lidí demonstrovalo 17. listopadu v Praze za referendum a skutečnou demokracii. Demonstraci svolala iniciativa Ne základnám, která se staví proti plánu USA umístit v České republice část systému své národní protiraketové obrany.

Demonstrace se konala v den výročí Sametové revoluce, která před osmnácti lety ukončila komunistický režim. „Dnes jsme tady, protože naše sny o skutečné demokracii se nesplnily. Znovu nám vládnou politici, kteří neberou v úvahu názor občanů,“ řekl mluvčí iniciativy Jan Tamáš. Odkázal na skutečnost, že vláda pokračuje ve vyjednávání s USA o umístění základny navzdory tomu, že dvě třetiny občanů s tímto záměrem nesouhlasí. „Připojily se k nám odbory, studenti, umělci, starostové, intelektuálové a mnoho dalších skupin, které pociťují, že nežijeme ve skutečné demokracii.“ Demonstraci podpořily odbory policistů, hasičů, učitelů a staveb.

Během hlavního projevu byli účastníci demonstrace vyzváni k bojkotu amerických výrobků a firem, působících na českém trhu. Bojkotem chceme zvýšit tlak na administrativu USA, aby zastavila plány na výstavbu základny. Lidé skandovali slogany jako „demisi“, „radar tu nebude“ a „referendum“. 
 

Demonstrace - 17. 11. - Václavák

Demonstrace - 17. 11. - Václavák

Demonstrace - 17. 11. - Václavák

Demonstrace - 17. 11. - Václavák

Demonstrace - 17. 11. - Václavák

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press