Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Iniciativa Ne základnám si stěžuje u Rady ČT na manipulativní zpravodajství

27.11.2007
Praha, 27.11.2007

Iniciativa Ne základnám dnes zaslala stížnost Radě České televize, ve které upozorňuje na manipulativní reportáž Tomáše Vlacha a Lucie Komňacké odvysílanou včera v úvodu hlavní zpravodajské relace ČT 1 Události. Reportáž je uveřejněna na internetových stránkách ČT pod názvem „BIS: Antiradaristy platí Rusko“.

Iniciativa Ne základnám toto nařčení zásadně odmítá, neboť její hospodaření je zcela transparentní a každý si ho může prohlédnout na bankovním transparentním účtu, který je od jeho zřízení volně přístupný na webových stránkách iniciativy. Nařčení z toho, že iniciativu platí Rusko je podle mluvčího iniciativy Jana Tamáše zcela nesmyslné. „Reportáž byla zcela vykonstruovaná a jak nám řekla samotná autorka rozhovoru Lucie Komňacká, byla dělána na ‘příkaz shora‘. Způsob, jakým byl rozhovor s námi veden zcela jasně ukazoval záměr zdiskreditovat iniciativu v očích veřejnosti.“

Iniciativa se tak připojuje k dřívější stížnosti na politické tlaky uvnitř ČT, kterou podali před dvěma týdny samotní reportéři ČT Michael Fiala a David Havlík. Ti si stěžovali na šéfredaktora zpravodajství Michala Petrova. „Podle nás jde o stejné tlaky, na které si stěžovali redaktoři ČT a proto po Radě ČT požadujeme především zabránění podobným tlakům v budoucnu personálními změnami ve vedení redakce zpravodajství,“ dodal mluvčí iniciativy Jan Tamáš.

Tiskoví mluvčí Iniciativy Ne základnám:
Ing. Jan Tamáš, Ph.D., tel. 776 785 839, email: jan.tamas@humanisti.cz  
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: maja_konf@yahoo.co.uk  
Ivona Novomestská. tel. 777 232 883 email: Ivona.N@email.cz  

Text stížnosti

29 kB, MS Word, 27.11.2007


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press