Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Zpravodajský server iDNES.cz lže o Iniciativě

21.3.2008
Iniciativa Ne základnám je pobouřena článkem, který byl dnes uveřejněn na serveru iDNES.cz vydavatelství Mafra, a.s. (viz http://zpravy.idnes.cz/mluvci-ne-zakladnam-sympatizuje-s-teroristickou-organizaci-prq-/domaci.asp?c=A080319_165313_domaci_adb). Mimo jiné se v něm tvrdí, že „není to poprvé, co lidé napojení na iniciativu Ne základnám vyjadřují podporu terorismu.“ Zásadně odmítáme, že by Iniciativa Ne základnám nebo někdo z jejích mluvčích schvaloval či podporoval terorismus jakýmkoli způsobem.

Jednoznačně odmítáme účelové nálepkování a vyvolávání pocitu strachu. Považujeme reportáž iDNES.cz za další ze zoufalých pokusů, jak zlomit veřejné mínění, aby připustilo vybudování radaru. Spojování Iniciativy nebo některého z mluvčích s terorismem je naprostý nesmysl.

Zároveň považujeme za účelové spojování iniciativy Ne základnám s neonacisty, kteří se dostavili na Hradčanské náměstí s transparentem ,,World without Zionism“ a byli pořadateli ve spolupráci s policií vykázáni.

Iniciativa Ne základnám říká jasně a otevřeně, že terorismus jako způsob politického boje je pro nás nepřijatelný, ať už jde o terorismus státní či individuální.

Iniciativa Ne základnám také zváží příslušné právní kroky.


Mluvčí Iniciativy Ne základnám:
Ivona Novomestská. tel. 777 232 883 email: Ivona.N@email.cz  
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: maja_konf@yahoo.co.uk  
Ing. Jan Tamáš, Ph.D., tel. 776 785 839, email: jan.tamas@humanisti.cz


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press