Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Jan Tamáš odletěl v rámci protiradarové kampaně do USA

8.4.2008

Mluvčí iniciativy Ne základnám Jan Tamáš odletěl v neděli 6.4. na další cestu do USA v rámci kampaně proti výstavbě vojenské základny USA na území ČR. Během této cesty se mimo jiné setká s kongresmanem Dennisem Kucinichem, vystoupí na mezinárodní konferenci Globální sítě proti zbraním a jaderné síle ve vesmíru a na řadě přednášek převážně na východním pobřeží USA.

Během pondělka se zúčastní protestu proti vesmírnému sympóziu, konanému v Colorado Springs za podpory předních amerických zbrojařských koncernů, zainteresovaných též na výstavbě základny systému Národní raketové obrany USA v České republice. Ve večerních hodinách pak vystoupí s příspěvkem o boji proti základně USA v ČR na fóru zorganizovaném coloradskou organizací Citizens for Peace in Space.

V dalších dnech je na programu cesty kromě vystoupení na konferenci v Omaze řada přednášek v různých městech východního pobřeží USA. 18.dubna se Jan Tamáš sejde ve Washingtonu s kongresmanem a jedním z demokratických kandidátů na post prezidenta USA Dennisem Kucinichem.


Tiskoví mluvčí:
Ing. Jan Tamáš, Ph.D., tel. 776 785 839, email: jan.tamas@humanisti.cz
Ivona Novomestská, tel. 777 232 883, email: ivona.n@email.cz
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: maja_konf@yahoo.co.uk


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press